Просто Психологія

Знаки-спілкування новонароджених

Знаки, за допомогою яких дитина хоче щось сказати, коли ще не вміє говорити.

Коли дитина ще маленька, у батьків виникає безліч страхів за її самопочуття, і запитань, що саме їй хочеться. Як зрозуміти малюка без слів? Фахівці виділили 3 основних способи, за допомогою яких дитина « розмовляє» з дорослими.
1. За плачем.
2. За звуками.
3. За рухами.
У перші 4 місяці після народження дитина плаче-це головний спосіб висловити свої потреби. Але як відрізнити, скажімо, голодний плач від плачу болі та інших?
ПЛАЧ-ЗАКЛИК. Малюк довго знаходиться сам, хоче, щоб його взяли на руки. Він кричить 5-7 секунд, потім робить паузу близько 20 секунд, мовби чекаючи результату. Якщо батьки не реагують, то така циклічність повторюється кілька разів, поки плач не переходить в суцільний.
ГОЛОДНИЙ ПЛАЧ. Може початися з плачу заклику, але якщо малюка взяли на руки і не погодували, то плач триває, переходить в істеричний, дитина крутить головою, може видавати звуки, схожі на плямкання.
ПЛАЧ ПРИ БОЛЯХ. Такий плач буде монотонним, гучним і безперервним, періодично виникають істеричні сплески, які говорять про те, що больові відчуття посилюються. Але якщо дитина хворіє, то її плач може бути монотонним, але тихим, адже вона немає сил на гучні звуки.
ПЛАЧ ПРИ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ. Навіть простий вихід зайвого повітря з організму, сечовипускання або дефекація можуть спочатку викликати у дитини неприємні відчуття, такий плач нагадує пхикання, писк.
СОННИЙ ПЛАЧ. Коли малюк дуже хоче спати, але з якоїсь причини не може заснути, плач нагадує ображене, рівне пхикання і супроводжується позіханням, дитина може терти очі і вушка.
ПЛАЧ ПРИ НЕЗРУЧНОСТЯХ. Такий плач досить роздратований і переривчастий, часто супроводжується активними діями, маля може крутитися і вигинатися. Це означає, що потрібно перевірити підгузник, можливо йому незручно в одязі, жарко або холодно.
Крім того, навіть дуже маленькі діти можуть плакати, коли їм хочеться змінити атмосферу, коли вони розчаровані або відчувають нудьгу.
Тетяна Моісєєнкова
Made on
Tilda