Просто Психологія

Різниця між психологом, психотерапевтом та психіатром

До кого ж нести свій мозок та душу?

Яка різниця між психологом, психотерапевтом та психіатром?Загальний корінь («психо» – душа) створює оманливе враження, отож до кого з цих фахівців звернутися, якщо що?
У психолога, психотерапевта та психіатра одна мета- допомогти пацієнтові відновити розхитану психіку.
Але роблять вони це різними способами.
Психолог- не лікар, діагнозів не ставить і не лікує, вивчає загальні питання стану душі. Психолог допомагає пацієнтові відновити душевну рівновагу, набути впевненості у собі, допомагає навчитись та справлятись з негативними наслідками розумового та емоційного перенапруження. Психолог працює зі здоровими людьми, які мають певні проблеми в житті:
-незадоволення власним життям
-низька самооцінка
-депресія
-проблеми з настроєм
-хронічні стреси
-труднощі з адаптацією у новому колективі
-надмірна вимогливість до себе, самокритичність
-труднощі у знаходженні спільної мови з сім’єю, батьками, дітьми
Результат діяльності психолога- це допомога виходу з кризових ситуацій, які з‘являються в період життя людини.
Психотерапевт це фахівець, який має кваліфікацію з психотерапії. Він займається серйознішими проблемами, працює з травмами дитинства та несвідомим. Психотерапевт як і психолог працює з психічно здоровими людьми, у яких є внутрішньоособистісні проблеми, що спричинюють багато незручностей і заважають нормально жити. Психотерапевт працює з тими, хто страждає на депресію, фобії різного характеру, хворобливі залежності. Мета психотерапевта -виявити в людині і подолати відчуття розгубленості, апатії, допомогти пережити такі драматичні життєві події, як смерть близьких, розрив стосунків, нерідко допомагають пацієнтам, які пережили спробу суїциду або мають стійкі суїцидальні нахили. Психотерапевт може займатись проблемами людей, які страждають на психосоматичні захворювання.
Психотерапевт займається не психотичними, або «пограничними», формами розладів. Психотерапію можна назвати чимось середнім між психологією та психіатрією. На відміну від психіатрів, психотерапевти частіше застосовують практику лікування словом, а не медикаментами.
Психіатр – це лікар із вищою медичною освітою і відповідною вузькою спеціалізацією з психіатрії. Психіатр зазвичай лікує всі види психічних розладів. Має право визначати та рекомендувати медикаментозне лікування (наприклад, антидепресанти). Мабуть, не треба пояснювати, чому антидепресанти не варто прописувати собі самостійно. До речі, якщо психіатр під час першої консультації вже радить антидепресанти, – це погана ознака. Щоб визначити причини розладу і відповідне лікування, потрібно щонайменше кілька зустрічей.
Тільки психіатрія займається тими станами, які вважаються «гострими» (це стосується і депресій). Психіатри лікують, а не дають життєві поради психічно здоровим людям. Є суміжна з психіатрією галузь медицини – невропатологія. Різниця між психіатром і невропатологом, звичайно, є, але обидва цих лікаря займаються мозковою діяльністю людини, і є ряд діагнозів і симптомів, при яких один фахівець може перенаправити до іншого, або лікування в обох може відбуватися паралельно.
Наталія Вольт
Made on
Tilda