Просто Психологія

Внутрішня опора

Внутрішня опора

Опора - це те завдяки чому ми стоїмо. Якщо говорити про опору в психологічному контексті, то це щось схоже на внутрішній стержень на який можна опиратися, завдяки якому ми відчуваємо свою стійкість. Вона дає нам відчуття спокою, стабільності та безпеки.
В ідеалі у дитинстві нас підтримують тато і мама, які створюють зовнішні опори для нас. Потім ми дорослішаємо стаємо самостійними, сепаруємося від мами/тата, та переймаємо ці зовнішні опори. Тоді вони стають внутрішніми, тобто ми опираємося уже на себе. Внутрішня опора - це тоді, коли я знаю: «Хто я?», «Чим я займаюся?», «Що для мене цінно?». Тоді коли у нас є основа для самоідентифікації, коли ми міцно стоїмо на власних ногах. Але інколи трапляються події та ситуації, які можуть руйнувати наші внутрішні опори та робити їх нестійкими. Як от сьогоднішня ситуацію у світі - пандемія вірусу. Коли втрачаєш внутрішній баланс, тоді починаєш потребувати того на що можна опиратися, щоб зберегти стійкість.

Як собі допомогти в цьому випадку? Де шукати цю опору?

🔹Люди - це ті кому можливо довіритись, батьки, друзі, чоловік/дружина, діти, сестри/брати; дуже важливо знати та розуміти, що у тебе є люди, які підтримають в будь-якій ситуації, вислухають та з якими тобі просто добре.
🔹Дім - як би це банально не звучало, але дім також на цей час може стати для нас опорою, місце в якому ми почуваємося в безпеці, це місце де ми черпаємо енергію, місце де ми відновлюємось. Навіть якщо Ви живете в скромний умовах, має бути якесь лише Ваше місце - Ваш інтимний та комфортний простір, де можливо побути наодинці.
🔹Віра, також може виступати як зовнішня опора та давати втіху, мир та надію.
🔹Тіло - комфорт свого тіла, це те що допомагає опиратись на себе, а в соціумі часто тілесність взагалі заперечується і виникає відчуття, що особистість та тіло існують окремо. Ми часто ігноруємо свої власні базові потреби, такі як - сон, їжа, спрага, інтим і т.д. Щоб опиратися на себе, потрібно себе добре почувати, турбота про своє тіло допомагає повернути фундамент («опірність»).
;Альона Ящук
Made on
Tilda