Просто Психологія

Базові емоційні потреби дитини, які впливають на її майбутнє

Базові емоційні потреби дитини, які впливають на її майбутнє

▪️відчуття безпеки;
Це турбота, захист, уважність та безпека, яку мають надати дитині саме батьки. Повне прийняття дитини, навіть якщо не приймають її поведінку. Контейнерування негативних емоцій, а не покарання чи неприйняття за них.

▪️безумовна любов;
Любов без причин, просто за те, що дитина є собою. Якщо ця потреба задоволена в дитини формується почуття гідності: «Я є я - і це добре, я не мушу нічого доводити, я себе поважаю та маю право на повагу інших».

▪️право на автентичність;
Можливість бути собою, вільним та справжнім. Право мати власні почуття, вміння їх висловлювати, розуміти та приймати.

▪️право на вільне висловлення та свобода;
Свобода мається на увазі не у вільному поводженні, а в дотриманні особистісних меж та меж інших людей. Батьки мають дати дитині розуміння, що її свобода закінчується там, де розпочинається свобода іншого. Так дитина навчиться поважати себе та поважати інших. Допомагає у цьому грамотне виставлення рамок, які не шкодять дитині, а навпаки її дисциплінують , не позбавляючи відчуття безпеки.

▪️розкриття здібностей, талантів, навчання автономності;
Реалізація та розвиток.

Саме батьки задовольняють ці базові емоційні потреби, які впливають на подальший розвиток особистості. Від цього залежить наскільки дитина в подальшому буде впевнена у собі, матиме здорову самооцінку, поважатиме себе та інших, братиме відповідальність за своє життя на себе.
Made on
Tilda