Просто Психологія

Токсичні стосунки

Токсичні стосунки

Здорові стосунки створюються за взаємною згодою у яких партнери підтримують один одного, мають взаємну турботу, співчуття, повагу, зацікавлені у добробуті, зростанні партнера/партнерки, здатні розділяти відповідальність та спільно приймати рішення. Такі стосунки є безпечною зоною розвитку, яка сприяє повноцінності та добробуту кожного.

Токсичні стосунки не є безпечними, це можуть бути будь-які зв‘язки, які заважають залученим людям жити повноцінним, здоровим та продуктивним життям. Такі стосунки можуть бути не лише із партнером/партнеркою, а й з батьками, друзями, родичами, колегами, начальством і т.д.

Токсична людина у стосунках використовує:
▪️повний контроль та силу у стосунках;
▪️маніпуляції, аб‘юз;
▪️контроль, домінування;
▪️тиск, насилля (фізичне, психологічне, економічне);
▪️страх;
▪️вона є егоцентричною, її не цікавить благополуччя іншого, лише своє;
▪️часто мають ревнощі;
▪️приниження;
▪️газлайтинг.
.
Небезпека таких стосунків заключаться в тому, що тиск часто носить психологічний характер, довести таке насилля важко, воно не залишає видимих слідів на тілі. Часто партнери у стосунках з токсичними людьми самі не розуміють, що до них застосовують психологічне насилля. Токсичний партнер маніпулює та навіює іншому, що він сам винний у такому відношенні до нього. Тому самооцінка партнера страждає, саме це часто і не дає вчасно завершити такі стосунки - це називається газлайтинг.

Для того, щоб вийти з таких стосунків потрібно:
🔹усвідомити те, що ви у них знаходитесь;
🔹обмежити контакт з такою людиною;
🔹навчитись виявляти методи токсичного партнера;
🔹працювати над самооцінкою та впевненістю;
🔹не піддаватись маніпуляціям;
🔹завершити стосунки.

Самому зробити це дуже важко, потрібна допомога спеціаліста. У сеттінгу з яким у вас буде змінюватись тип мислення та сприйняття ситуації.
Альона Ящук
Made on
Tilda